נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחינוך מיוחדעוד עתירה לבג"צ נגד קיצור שעות הלימוד: "החלטה בלתי חוקית"

עוד עתירה לבג”צ נגד קיצור שעות הלימוד: “החלטה בלתי חוקית”

העותרים מייצגים 1,000 משפחות של ילדים על הרצף האוטיסטי, שמוחים נגד ההחלטה לקצר את יום הלימודים בחינוך המיוחד מ-16:45 ל-16:00

צילום אילוסטרציה: ביגסטוק

עתירה שנייה הוגשה היום (ג’) לבג”ץ במחאה על החלטת מנכ”ל משרד החינוך, אסף צלאל, לקצר את יום הלימודים בחינוך המיוחד מהשעה 16:45 לשעה 16:00. זאת כחלק ממאבקם של הורים לילדים על הרצף האוטיסטי.

אחרי עתירה ראשונה שהוגשה בשבוע שעבר על ידי של אלו”ט, ביחד עם מטה המאבק לשירותי חינוך מיוחדים, הוגשה היום העתירה החדשה בשמם של 624 הורים לילדים על הרצף האוטיסטי מקבוצת “מצילים את מסגרות התקשורת”, המונה כ-1,000 משפחות מכל הארץ.

העתירה, שהוגשה על ידי עורכי הדין אורי קידר, עידן שחם ונדב בנאסייאג ממשרד נבו קידר בלום, כוונה נגד משרדי החינוך והאוצר, נציבות שוויון זכויות ומשרד הפנים.

עורכי הדין הדגישו את לוח הזמנים הצפוף לקראת תחילת שנת הלימודים בחודש ספטמבר: “בית המשפט הנכבד מתבקש לקצוב מועדים קצרים ביותר להגשת תשובות ולקיום הדיון, כך שההכרעה תינתן עובר לפתיחת שנת הלימודים”. העותרים מבקשים גם לאחד את הדיון בעתירה יחד עם זאת של אלו”ט.

“החלטת משרד החינוך היא שגויה, בלתי-חוקית ובלתי-חוקתית, שפוגעת דווקא בזכויות היסוד של החלשים ביותר במערכת החינוך – תלמידי החינוך המיוחד במסגרות התקשורת”, מסרו העותרים. “ההחלטה אף טומנת בחובה פגיעה אדירה במשפחות התלמידים, ובראש ובראשונה בהורים ובאחים, שנאלצים להתאים את עצמם למציאות חדשה תוך פרק זמן קצר ובלתי נתפס”.

עוד הוסיפו כי “מנכ”ל משרד החינוך ביטל במחי יד, בחטף, ללא סמכות וללא היוועצות כדין, זכות יסוד ליום לימודים ארוך, שהייתה קיימת לילדים על הרצף האוטיסטי ולמשפחותיהם במשך עשרות שנים, תחת כל ממשלות ישראל. לכן, אנחנו מגישים בשם מאות ההורים עתירה דחופה לבג”ץ לביטול ההחלטה, עוד לפני תחילת שנת הלימודים הבאה”.

רינת גור, מקימת קבוצת “מצילים את מסגרות התקשורת”, אמרה בשיחה עם “שווים” לאחר הגשת העתירה: “אנחנו גאים שיש לנו זכות להגן על אלפי ילדים במסגרות התקשורת בכל רחבי הארץ. זאת טיבה של דמוקרטיה חופשית, זאת חוזקה של מדינה בה יש חירות ושווין כערכי יסוד. זהו יום חשוב לדמוקרטיה הישראלית”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות