נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך



אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחינוך מיוחדעוד עתירה לבג"צ נגד קיצור שעות הלימוד: "החלטה בלתי חוקית"

עוד עתירה לבג”צ נגד קיצור שעות הלימוד: “החלטה בלתי חוקית”

העותרים מייצגים 1,000 משפחות של ילדים על הרצף האוטיסטי, שמוחים נגד ההחלטה לקצר את יום הלימודים בחינוך המיוחד מ-16:45 ל-16:00

צילום אילוסטרציה: ביגסטוק

עתירה שנייה הוגשה היום (ג’) לבג”ץ במחאה על החלטת מנכ”ל משרד החינוך, אסף צלאל, לקצר את יום הלימודים בחינוך המיוחד מהשעה 16:45 לשעה 16:00. זאת כחלק ממאבקם של הורים לילדים על הרצף האוטיסטי.

אחרי עתירה ראשונה שהוגשה בשבוע שעבר על ידי של אלו”ט, ביחד עם מטה המאבק לשירותי חינוך מיוחדים, הוגשה היום העתירה החדשה בשמם של 624 הורים לילדים על הרצף האוטיסטי מקבוצת “מצילים את מסגרות התקשורת”, המונה כ-1,000 משפחות מכל הארץ.

העתירה, שהוגשה על ידי עורכי הדין אורי קידר, עידן שחם ונדב בנאסייאג ממשרד נבו קידר בלום, כוונה נגד משרדי החינוך והאוצר, נציבות שוויון זכויות ומשרד הפנים.

עורכי הדין הדגישו את לוח הזמנים הצפוף לקראת תחילת שנת הלימודים בחודש ספטמבר: “בית המשפט הנכבד מתבקש לקצוב מועדים קצרים ביותר להגשת תשובות ולקיום הדיון, כך שההכרעה תינתן עובר לפתיחת שנת הלימודים”. העותרים מבקשים גם לאחד את הדיון בעתירה יחד עם זאת של אלו”ט.

“החלטת משרד החינוך היא שגויה, בלתי-חוקית ובלתי-חוקתית, שפוגעת דווקא בזכויות היסוד של החלשים ביותר במערכת החינוך – תלמידי החינוך המיוחד במסגרות התקשורת”, מסרו העותרים. “ההחלטה אף טומנת בחובה פגיעה אדירה במשפחות התלמידים, ובראש ובראשונה בהורים ובאחים, שנאלצים להתאים את עצמם למציאות חדשה תוך פרק זמן קצר ובלתי נתפס”.

עוד הוסיפו כי “מנכ”ל משרד החינוך ביטל במחי יד, בחטף, ללא סמכות וללא היוועצות כדין, זכות יסוד ליום לימודים ארוך, שהייתה קיימת לילדים על הרצף האוטיסטי ולמשפחותיהם במשך עשרות שנים, תחת כל ממשלות ישראל. לכן, אנחנו מגישים בשם מאות ההורים עתירה דחופה לבג”ץ לביטול ההחלטה, עוד לפני תחילת שנת הלימודים הבאה”.

רינת גור, מקימת קבוצת “מצילים את מסגרות התקשורת”, אמרה בשיחה עם “שווים” לאחר הגשת העתירה: “אנחנו גאים שיש לנו זכות להגן על אלפי ילדים במסגרות התקשורת בכל רחבי הארץ. זאת טיבה של דמוקרטיה חופשית, זאת חוזקה של מדינה בה יש חירות ושווין כערכי יסוד. זהו יום חשוב לדמוקרטיה הישראלית”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות