נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותביום רביעי: הפגנות הדיור התומך בשלושה מוקדים

ביום רביעי: הפגנות הדיור התומך בשלושה מוקדים

לקראת שביתה במסגרות הדיור לאנשים עם מוגבלות? הלחץ על האוצר והרווחה מצד הארגונים גובר: "שכר המטפלים – תעודת עניות למקבלי ההחלטות"

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
שר האוצר בצלאל סמוטריץ’. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

המאבק עולה שלב: ועד ההורים הארצי של הדיור התומך באנשים עם מוגבלות יקיים מספר הפגנות ביום רביעי הקרוב במחאה נגד משרד האוצר ומשרד הרווחה, בעקבות היעדר פתרון הולם לסוגיית שכר המטפלים והמדריכים במרכזי היום, הדיור והתעסוקה בקהילה. ההפגנות ייערכו בשלושה מוקדים: תל אביב, באר שבע וחיפה.

“שכר המינימום אותו משתכרים המטפלים והמדריכים של אנשים וילדים עם מוגבלות הוא חרפה, ואין בו הערכה לעבודת הקודש שהם עושים”, נמסר מארגון ועד ההורים הארצי שמארגן את המחאה, “זוהי תעודת עניות למקבלי ההחלטות”.

“הגיעו מים עד נפש”, אומרת יו”ר הוועד, איריס ברלה. “המדינה עומדת מנגד, חסרת מעש, כשמעל ראשם של ילדינו – צעירים ובוגרים כאחד – מרחף איום ההשבתה החל מה-1.9. ההורים והמשפחות לא יוכלו לשאת את ההשבתה הזו, ותומכים בכל לב במאבקם של המטפלים והמדריכים הראויים לשכר הוגן”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


אם התנאים לא יכובדו – המסגרות יושבתו

35 הארגונים שהתאגדו למחאה (ביניהם אקים, איל”ן ואלו”ט) כבר הציגו בחודשים האחרונים את דרישותיהם למשרדי הממשלה: העלאת שכר המטפלים והמדריכים במסגרות הדיור, במסגרות הטיפוליות ובמסגרות השיקומיות – ומניעת משבר תעסוקתי רחב. לדבריהם, השארת המצב הקיים על קנו עלולה לגרום לזליגת כוח אדם מהתחום, ולבסוף גם לקריסה של חלק נרחב ממערכי הדיור והשיקום. במידה ולא יגיעו להבנות עם משרדי הממשלה בנושא, מאיימים הארגונים כי ישביתו את כלל המסגרות החל מה-1 בספטמבר.

במידה והמחאה לא תישא פרי וההשבתה תצא לפועל, לא ייקלטו אנשים חדשים במרכזי היום ובמרכזי התעסוקה לבוגרים במצב סיעודי וטיפולי מגיל 21 ומעלה. המשמעות: בוגרי מערכת החינוך המיוחד שיסיימו את חוק לימודיהם בחודש אוגוסט ייאלצו להישאר בביתם – ללא מסגרת. כמו כן, הארגונים מאיימים כי ישביתו באופן מלא גם את הצהרונים, מסגרות הארכות היום והמועדוניות לילדים עם מוגבלות בבתי הספר החל מה-10 בספטמבר במידה ולא יינתנו תוספות שכר לעובדים.

ההפגנות יתקיימו ב-23.8 (יום רביעי הקרוב) החל משעות אחה”צ ברחבת מוזיאון תל אביב, במרכז חורב בחיפה ומול עיריית באר שבע.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות