נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיאנשים עם מוגבלויותבת 40 שפונתה מהוסטל עם סימני חבלה נפטרה בביה"ח

בת 40 שפונתה מהוסטל עם סימני חבלה נפטרה בביה”ח

ככל הנראה התגוררה במעון טיפולי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בבאר שבע. הגיעה לבי"ח סורוקה במצב אנוש ומתה. המשטרה חוקרת

חדר המיון של בית חולים סורוקה. צילום: סורוקה

**** עדכון: ממשטרת מרחב הנגב נמסר כי “גופתה של המנוחה הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר לבדיקת נסיבות המוות. בשלב זה אין חשד לרצח, גם אין חשודים שנחקרים בחשד למעורבות באירוע הזה. נסיבות המוות נבדקות. לאחר קבלת תוצאות הנתיחה מהמכון לרפואה משפטית תימשך חקירת המשטרה בהתאם לממצאים שיתקבלו”.

אישה בשנות ה-40 לחייה פונתה הלילה על ידי צוות מד”א מהוסטל טיפולי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בבאר שבע כשהיא במצב אנוש ועל גופה סימני חבלה. הבוקר נקבע מותה בבית החולים סורוקה בעיר.

המשטרה הודיעה כי פתחה הבוקר בחקירת המקרה. “עם קבלת הדיווח אודות האירוע, כוחות משטרת תחנת באר שבע וזיהוי פלילי הגיעו למקום, גבו עדויות ואספו ממצאים בזירה”, נמסר מדוברות המשטרה. “סגן מפקד מרחב נגב, ניצב משנה אייל אזולאי, קיים הערכת מצב שבסיומה החליט על הקמת צוות חקירה מיוחד והטיל את החקירה ובדיקת נסיבות מותה של המנוחה על תחנת באר שבע”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות