נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשות"אברהם לא יכול היה לשמוע את האנשים שניסו לעזור לו"

“אברהם לא יכול היה לשמוע את האנשים שניסו לעזור לו”

אברהם ברוך, שנספה בשריפה בערד, היה לקוי שמיעה ולא שמע את השכנים שצעקו לו מלמטה. ביחד עם הכשלים החמורים במערך הכיבוי העירוני – לא נותר לו שום סיכוי

השכנים צעקו מלמטה אבל הוא לא שמע. אברהם ברוך ז”ל

רשלנות פושעת של מערך הכבאות. אין דרך אחרת לתאר את מותו הטרגי של אברהם ברוך (65), לקוי שמיעה תושב ערד שנפצע אנושות בשריפה ביום חמישי בביתו, ונפטר מפצעיו בדרכו לבית החולים.

ברוך, שהתגורר בגפו, ניסה להימלט מהאש שפרצה בביתו כשנתלה על אדן החלון בביתו בקומה 4. עוברי אורח ניסו להנחות אותו מלמטה, ואולם בשל לקות השמיעה הוא לא יכול היה לשמוע אותם.

המחדל הגדול הוא בתפקוד מערך הכבאות העירונית, שהגיע למקום ואולם לא היה מצויד במנוף ארוך מספיק. בסרטונים קשים לצפיה שפורסמו ברשתות החברתיות נראה ברוך שוקל לקפוץ למטה, ואולם לבסוף חזר פנימה לדירתו שם נפצע אנושות מהאש.

“מתחנת ערד הגיעו שני כבאים עם כבאית מסכנה”, סיפרה שרית חתמי, אחייניתו של ברוך, בראיונות לתקשורת. “במשך עשר דקות הוא זעק, והוא חירש. לא יאמן ששולחים משלחת כיבוי למרוקו, אבל בערד אין ציוד ואין כבאים. אין אפילו סולם. לא משחררים לנו את הגופה כי רוצים לנתח אותה, מה יש לבדוק? ראו בסרטונים איך הוא מת בשריפה, לא היה לו סיכוי עם האמצעים שהיו שם. אנחנו רוצים להביא אותו לקבורה, ואחר כך נשקול את צעדינו”.

ידין שטרית, אזרח תושב המקום, אמר בראיון לקרן נויבך ברשת ב’ כי “כבאי אחד היה ממוגן כולו והוא זה שעלה למעלה, רק הבעיה שעלה בלי צינור מים. הבן אדם הזה מת לי מול העיניים. זה היה מחזה מזעזע, מאז אני כל היום בוכה”.

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד, טען כי “היו לנו שריפות שנגמרו בנס גדול, המקרה הזה מראה לנו שלא לעולם חוסן, אם לא יתעסקו באמצעים מצילי חיי אדם במקום להתעסק בשטויות”.

עוד נודע כי לפני שנה בערד נחנכה כבאית עם סולם ארוך, אבל היא הועברה למועצת תמר למלונות ים המלח.

מועצת תמר נחשבת לאחת מהמועצות העשירות בישראל, והיא מקבלת המון תרומות ומיסים מכל המלונות, זאת למרות מספר התושבים מהקטנים ביותר שיש. כך יצא בעיר ערד כולה אין כבאית עם סולם שארוך מגובה שתי קומות. יצוין כי בכל מחוז הדרום, מאילת ועד אשדוד, ישנם שש כבאיות כאלה בלבד.

השריפה פרצה ביום חמישי האחרון בבוקר, בתוך דירתו של ברוך ברחוב הערבה בערד. צוות הכיבוי הגיע כעבור 5 דקות, ובו היו שני לוחמי אש ואדם אחד נוסף. החילוץ עצמו לקח 7 דקות, ולאחריו בוצעו בברוך פעולות החייאה והוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. עם הגעתו לשם, נקבע מותו.

*************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
**************

מכבאות והצלה נמסר בתגובה: “אין בסרטון שהצגתם כדי ללמד על מאמצי החילוץ והפריצה שנעשו בזמן אמת. כוח ראשוני של לוחמי אש הגיע לזירה תוך 5 דקות, חתר למגע וחילץ את הלכוד בתוך שבע דקות ובעודו חי. חרף התוצאות הטרגיות, לוחמי האש, שאף נפצעו באירוע, פעלו בנחישות ונתנו מענה מבצעי מיטבי המותאם לאמצעים ולתקני מערך כבאות והצלה. יודגש כי בסרטון מתועדים אזרחים שחלקם אף טיפסו על סולם בעוד לוחמי האש הנסתרים מהעין פועלים בחירוף נפש בדירה. אנו קוראים לציבור להתקין גלאי עשן מציל חיים, המתריע על תחילתה של שריפה ומאפשר יציאה מהירה מהדירה”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות