נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותהמשטרה עצרה את רכזת ההסעות שהביעה תמיכה בחמאס

המשטרה עצרה את רכזת ההסעות שהביעה תמיכה בחמאס

כפי שנחשף ב"שווים": הרכזת, עובדת עיריית ירושלים, פרסמה באינסטגרם כי "7.10.2023 הוא היום הגדול בחיי הדור שלנו". מנכ"ל בצלמו: "מי שחובר לאויב בשעת מלחמה, חובה למצות עימו את חומרת הדין"

שוטרי מחוז ירושלים: צילום: דוברות המשטרה

המאבק המשטרתי בהסתה ותמיכה בטרור: שוטרי מחוז ירושלים עצרו אמש מורה בבית ספר במזרח ירושלים ורכזת הסעות ילדים בחשד לגילויי שבח, הסתה ודברי שנאה והזדהות עם ארגון טרור חמאס.

כפי שנחשף ב”שווים”, רכזת ההסעת היא אמירה סלמאן, עובדת החינוך המיוחד בעיריית ירושלים, תושבת שכונת בית צפאפה בעיר. סלמאן כתבה בסטורי באינסטגרם: “רשמית זה היום הגדול בחייו של כל הדור שלנו – ה-7.10.23”. לפוסט לוותה תמונת דגל פלסטין. סלמאן היא עובדת עמותת “לביא” של עיריית ירושלים, הממונה בין השאר על ההסעות של תלמידי החינוך המיוחד בעיר. בעקבות הדברים הוגשה נגדה תלונה למשטרה ולעיריית ירושלים. בעירייה זימנו אותה לשימוע, ומשלא הגיעה אליו – הוחלט להפסיק את עבודתה.

סלמאן לא לבד. מאז תחילת המלחמה נעצרו ונחקרו במחוז ירושלים 40 חשודים בהסתה או תמיכה בטרור – מרביתם ברשתות החברתיות.

___________________

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

___________________

המעצר אמש של שתי התושבות נעשה על ידי שוטרי מרחב קדם במחוז ירושלים. לאחר ניטור התכנים המסיתים ברשתות החברתיות, השוטרים איתרו את החשודות והן נעצרו והועברו לחקירה בתחנות המשטרה במרחב. מחקירתן של שתי החשודות עלה כי הן פרסמו מספר הודעות ברשתות החברתיות עם גילויי שמחה, הסתה ותמיכה בארגון טרור חמאס”.

“לצד ההיערכות המבצעית המוגברת של מחוז ירושלים בגזרות השונות ובפרט בירושלים, המשטרה פועלת כל העת לטיפול נחוש ובלתי מתפשר בהסתה לטרור ולאלימות”, נמסר מדוברות המשטרה. “בהתאם להנחיית ממ״ז ירושלים, חמ”ל התודעה של משטרת ישראל במחוז ירושלים בשיתוף גופי ביטחון נוספים, פועל במתכונת מוגברת לניטור וטיפול בפרסומים ברשתות החברתיות השונות שבהם תכנים המסיתים לטרור ולאלימות, ובפרט הזדהות, אהדה ותמיכה במעשיו הרצחניים של חמאס”.

אמירה סלמאן. צילום מאינסטגרם

שי גליק, מנכ”ל בצלמו, שהגיש את התלונות, מסר: “אני מברך על מעצר המסיתים ומצר שזה לקח זמן. יש לעצור כל מסית עוד ביום ההסתה ולהעמידו לדין בהקדם. מי שחובר לאויב בשעת מלחמה, חובה למצות עימו את חומרת הדין באופן ברור למען יראו ויראו. אנחנו נמשיך לרדוף כל מי שיבחר בשעה הכי קשה לעם ישראל לחבור לאויב. עם הנצח חייב לנצח, ומי שפוגע בנו יתקל באגרוף ברזל”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות