נושאים קשורים

ביקורת סרט: “עולם משלו” הוא מסע אוטיסטי חונק מדמעות ומצחוק

מה קורה כשעזרא, ילד אוטיסט, יוצא משגרת חייו הקפדנית למסע בריחה וגילוי עצמי עם אביו הסטנדאפיסט? איל שחל צפה בסרט החדש עם רוברט דה נירו – התרגש ובעיקר צחק

מדריך: איך תקבלו את הכסף שביטוח לאומי גבה ביתר בלי לחכות לביהמ”ש

לאחר שפירסמנו כי תביעה של נכים נגד ביטוח לאומי הוכרה כייצוגית, הגיעו למערכת שאלות רבות. עו"ד דוד שוורצבאום, שמייצג את התובעים, עונה לקוראים

לקראת מלחמה בצפון? פיקוד העורף חנך מיגונית מונגשת

מאחורי היוזמה עומדת עמותת "נגישות ישראל", שהתריעה על כך שאנשים בכיסאות גלגלים לא מקבלים מענה מהמיגוניות הקיימות. יו"ר העמותה: "קורא לכל הרשויות להצטייד"

בשורה לחולי הדושן: זו התרופה שקיבלה אישור מה-FDA

בישראל ישנם כ-250 אנשים המאובחנים בדושן-בקר, מחלת ניוון שרירים גנטית נדירה, בהם כ-20 ילדים בגילאי 5-4. הטיפול המדובר צפוי להקל משמעותית על חייהםסקר: איך מעריכים מנהלים יכולות של עובדים עם מוגבלות?

מחקר חדש מגלה פערים משמעותיים בין הרצון לקדם אנשים עם מוגבלות, לבין המציאות בפועל. רוב נושאי המשרות הבכירות מאמינים שאין מספיק תקציב לקידום נכים | כל המספרים
ראשיחדשותקיש: בקרוב תשלום להורים על הסעות למוסדות החינוך

קיש: בקרוב תשלום להורים על הסעות למוסדות החינוך

התוכנית של השר קיש לתגמול כספי עבור הסעות של ילדים עם מוגבלות למוסדות החינוך צפוי להתחיל בימים הקרובים, בהתאם להנחיות פיקוד העורף. כל הפרטים

שר החינוך יואב קיש. צילום: דוברות משרד החינוך
שר החינוך יואב קיש. צילום: דוברות משרד החינוך

שר החינוך יואב קיש הודיע היום (שלישי) בהצהרה לתקשורת כי 13,900 מוסדות חינוך ב-205 רשויות ברחבי הארץ יכולים לקיים לימודים בכיתות בהתאם להנחיות המתעדכנות של פיקוד העורף. לפי משרד החינוך מדובר ב-67% מבתי הספר והמוסדות החינוכיים.

לדברי השר, כ-80% מהרשויות המקומיות צבועות ברמזור “ירוק”, כשמרביתן (92%) באזור המרכז ובאזור ירושלים (91%). באזור חיפה 78% מהמוסדות יכולים לקיים לימודים, בתל אביב 61% ובאזור הדרום כ-30%. עם זאת, יש לציין כי הנתונים האלו נכונים על פי הנחיות פיקוד העורף העדכניות, דבר שעלול להשתנות בכל יום, בהתאם להערכות המצב הביטחוניות.

שר החינוך ציין כי אנשי החינוך עובדים במסירות גדולה בבתי הספר, בגני הילדים ובמרכזי הפינוי, ותורמים באופן משמעותי לחיזוק החוסן הלאומי של החברה הישראלית ומדינת ישראל.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>>  bit.ly/Shavvim-igul-letova


“הרשויות מנפנפות אותנו”

לצד הנתונים הגבוהים של פתיחת מסגרות הלימוד ללמידה פיזית, הורים רבים ציינו בפני “שווים” כי רשויות רבות עדיין לא מתפקדות, וכי קיים מחסור גדול בהסעות, מלווים, מורים, גננות וצוותים פרא-רפואיים (מקצועות הבריאות). אם ממרכז הארץ טענה כי “סיסמאות זה יופי, אבל בפועל הילדים שלנו נמצאים שלוש שעות ביום בלבד בפעילות חינוכית. כששואלים למה, הרשויות מנפנפות אותנו, ויש הרגשה כאילו עושים לנו טובה שפותחים את מוסדות החינוך”.

על טענות אלה ואחרות טען השר כי הוא מקווה שברגע שרוב הדברים יחזרו לפעילות, גם כלל המורכבויות השונות בחינוך המיוחד ייפתרו. עוד אמר לגבי מערך ההסעות שנמצא בקשיים רבים, כי משרד החינוך פועל בימים אלה לממש את הפיילוט ביישובים רבים במסגרתו הורים יוכלו להסיע ילדים עם צרכים מיוחדים למוסדות החינוך, ולקבל על כך תגמול כספי. “אני חושב שזה יהיה פתרון טוב למצב הקיים”, אמר השר. “זה מהלך שאנחנו מקדמים, ומקווים שיבשיל בימים הקרובים”.

פועלים לטיפול בהסתה מצד עובדי חינוך

עוד נמסר מחדר המצב של משרד החינוך, כי 22 מקרים של חשד להסתה מצד עובדי המערכת נמצאים בטיפול, מתוך 41 פניות שהתקבלו מאז תחילת מלחמת “חרבות ברזל”. השר הדגיש כי המדיניות היא אפס סבלנות כלפי כל מקרה של הסתה מצד איש חינוך.

בנוסף, השר הדגיש כי הוא רואה בשימור הרציפות התפקודית של מערכות החיים האזרחיות משימה לאומית, ולכן הוא החליט לשלב נוער מתנדב בענף החקלאות באזורים המותרים לפעילות, בהתאם לנוהל שהמשרד פרסם.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות