נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות
הסתדרות 480-100

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיאנשים עם מוגבלויות"איש בכיסא גלגלים": הרמזורים בלונדון התחלפו

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"

רמזור עם סימן איש בכיסא גלגלים בלונדון. צילום: Tfl
רמזור עם סימן איש בכיסא גלגלים בלונדון. צילום: Tfl

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות שחל היום (ראשון), הוחלפו הסימנים בחמישה רמזורים מרכזיים ברחבי לונדון מ”האיש הירוק ההולך” ל”איש ירוק בכיסא גלגלים”.

הסימנים – אחד של אדם המשתמש בכיסא גלגלים ידני והשני של אישה המשתמשת בכיסא גלגלים חשמלי – נמצאים בשימוש ברמזורים בתחנת ארל’ס קורט ברחוב וורוויק, בתחנת קינגס קרוס, בתחנה ברחוב ליברפול, בטאואר היל ובווייטצ’פל.

מאחורי הרעיון, שנועד להעלות מודעות לחשיבות שילובם של אנשים עם מוגבלות, עומד פיט ריד, אלוף אולימפי לשעבר בחתירה (שלוש פעמים). בשנת 2019 לקה ריד בשבץ בעמוד השדרה, וזה הותיר אותו משותק מהחזה ומטה.


**************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova
**************

הרמזורים התוקנו על ידי חברת התחבורה של לונדון (TfL), והמיקומים נבחרו בשל קרבתם לתחנות רכבת תחתית עמוסות המספקות גישה טובה לנוסעים עם מוגבלויות פיזיות.

ריד פנה ל-TfL כי רצה למשוך תשומת לב למספר הרב של אנשים עם מוגבלות שדורשים תחבורה נגישה ולקדם גיוון. “כספורטאי אולימפי וכקצין ימי ביליתי את חיי הבוגרים המוקדמים בשיא הכושר האנושי”, סיפר ריד. “בשנת 2019, ביום אחד, הכל השתנה עבורי.

“לחיים שלי כיום כמשתמש בכיסא גלגלים במשרה מלאה יש מגוון שלם של דרישות חדשות”, המשיך ריד, “שיכולות לקבל מענה על ידי גישה ותחבורה טובות יותר למשתמשים בכיסא גלגלים, בדיוק כפי שצריך להיות גם עבור קהילת הנכים הרחבה יותר. אני כל כך שמח שראש עיריית לונדון ו-TfL הקשיבו בלב פתוח כשהצעתי את סימני התנועה החדשים האלה. מה שהם ‘רק’ חמישה רמזורים עבור לונדוני אחד – מייצגים התקדמות, חיוביות ואפשרות עבור האחר”.

פיט ריד. צילום מאינסטגרם
פיט ריד. צילום מאינסטגרם

וויל נורמן, נציב ההליכה והרכיבה על אופניים בלונדון, אמר: “הכנסתם של אותות תנועה אלו תגביר את הנראות של אנשים עם מוגבלויות, תוך הדגשת העבודה שראש העיר ו-TfL עושים כדי להבטיח שרשת התחבורה של לונדון תהיה נגישה לכולם”.

ב-TfL הדגישו כי בטרם יצאו למהלך התייעצו עם מומחי בטיחות כדי למזער כל בלבול להולכי רגל המשתמשים במעברי החצייה. לכן גם הוחלט כי האות “איש אדום” שמזהיר את הולכי הרגל לא לחצות את הכביש, יישאר ללא שינוי.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות