נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות
הסתדרות 480-100

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיחדשותעידן עמדי התעורר בבית החולים

עידן עמדי התעורר בבית החולים

לפי אנשים בסביבתו, הזמר והשחקן שנפצע בעזה מצליח לתקשר ומוגדר במצב בינוני. חברו של עמדי אבי יששכרוף: "ביום נורא שכזה, בכל זאת טיפה של אור"

עידן עמדי והרמטכ”ל הרצי הלוי במהלך הלחימה

הזמר והשחקן עידן עמדי, שנפצע אתמול באורח קשה בלחימה ברצועת עזה, התעורר היום בבית החולים שיבא תל השומר לאחר שעבר ניתוח והיה בהרדמה.

לפי אנשים בסביבתו, הוא מצליח לתקשר ומוגדר במצב בינוני. חברו של עמדי, יוצר הסדרה “פאודה” אבי יששכרוף, העלה לפני שעה קלה ציוץ בטוויטר שבו כתב: “ביום נורא שכזה, בכל זאת טיפה של אור. עידן התעורר ומגיב ומוגדר בינוני. חייב לומר שיום אחד כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות עידן עמדי”.

עמדי, בן 35, נשוי ואב לשני ילדים (אשתו מרים היא פעילה למען אנשים עם מוגבלות), התגייס בשירות הסדיר להנדסה קרבית בעקבות בני משפחה ששירתו בחיל. אחרי שעבר טירונות התקבל למחס”ר (מחלקת סיור של ההנדסה), יחידה בחיל שעוסקת בפעילויות מיוחדות. ב-7 באוקטובר, עם פרוץ מלחמת “חרבות ברזל”, הוא התגייס למילואים. בתחילה הגיע לגבול הצפון ואז ירד לדרום ונכנס עם חבריו לרצועת עזה.

בימים האחרונים חשף צה”ל במרכז הרצועה מנהרה עצומה שבה הפעיל חמאס מפעלים לייצור אמצעי לחימה מתקדמים. אתמול, במהלך הכנות לפיצוץ המנהרה, מסיבה שעדיין נחקרת, התלקחה כמות אדירה של חומרי לחימה של צה”ל מסוג אמולסיה. כתוצאה מכך עידן נפצע קשה. היום הותר לפרסום כי באירוע נהרגו שישה לוחמים: רס”ל (במיל’) גבריאל בלום, בן 27 מבית שמש, לוחם בצוות ההנדסה האוגדתי של אוגדה 36; רס״ר (מיל׳) עמית משה שחר, בן 25 מרמת יוחנן, לוחם ביחידת יהל״ם (יחידה מובחרת בחיל ההנדסה הקרבית); סרן (מיל׳) דניס קרוחמלוב וקסלר, בן 32 מבאר שבע, קצין ביהל״ם; סרן (מיל׳) רון אפרימי, בן 26 מהוד השרון, קצין ביהל״ם; רס״ר (מיל׳) רועי אברהם מימון, בן 24 מעפולה, פראמדיק ביהל״ם; ורס״ם (מיל׳) עקיבא יסינסקי, בן 35 מרמת גן, לוחם בגדוד ההנדסה 8173 בחטיבת עציוני.

עמדי הובהל למרכז הרפואי שיבא עם רסיסים בכל חלקי גופו. אחרי שעבר ניתוח מצבו התייצב והוא היה בהרדמה מלאה. עכשיו, כאמור, הוא התעורר ומצבו מוגדר בינוני. גורם בסביבתו של הזמר העריך בזהירות בפני אתר “שווים” כי הוא יוכל להחלים ולחזור לתפקוד מלא, או במילותיו: “לעמוד על הרגליים”.

עוד בנושא:

30 שנה לפני בנו: גם אבא של עידן עמדי נפגע בפעילות בעזה

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות