נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיחדשותלמה הקהל התרגש כשכריסטינה אפלגייט עלתה לבמה

למה הקהל התרגש כשכריסטינה אפלגייט עלתה לבמה

השחקנית האמריקאית המצליחה, שחולה בטרשת נפוצה, הגישה פרס בטקס האמי ודמעה מהתרגשות: "אני הולכת לבכות עכשיו יותר ממה שבכיתי כבר"

“תודה רבה לכם, אלוהים אדירים”. אפלגייט עם מנחה התוכנית בטקס האמי (צילום מסך מיוטיוב)

רגע מיוחד נרשם שלשום בטקס פרסי האמי בארה”ב, כאשר השחקנית כריסטינה אפלגייט, שחולה בטרשת נפוצה, עלתה לבמה להגיש שני פרסים כשהיא מסתייעת במקל הליכה. בתגובה נעמד כל הקהל על רגליו ומחא כפיים בהתרגשות.

אפלגייט, בת 52, חשפה בשנת 2021 כי אובחנה עם טרשת נפוצה – מחלה שפוגעת במערכת העצבים המרכזית. למחלה מגוון רחב של תסמינים, בהם ראייה מטושטשת, קשיים בהליכה, סחרחורות וחולשת שרירים. חולים רבים חיים איתה שנים רבות ובמקרים מסוימים אף ללא מגבלה בכלל, אך במקרים חמורים יותר, כמו זה של אפלגייט, המחלה גורמת לפגיעה בתנועה ואף לנכות.

להגשת הפרסים, הנחשבים ליוקרתיים ביותר בתעשיית הטלוויזיה האמריקאית, צעדה השחקנית על הבמה כשהיא אוחזת במקל ומלווה על ידי מנחה הטקס אנתוני אנדרסון. “תודה רבה לכם, אלוהים אדירים”, אמרה אלפגייט לקהל המרוגש. “עם הקימה שלכם אתם לגמרי מביישים אותי ואת הנכות שלי”, התבדחה ועוררה צחוק גדול אצל הנוכחים.

היא פירטה כמה מהתפקידים הבולטים שגילמה לאורך הקריירה ארוכת השנים שלה, כולל דמותה של קלי באנדי בסדרה “נשואים פלוס”, סמנתה בסדרה “סמנתה מי?” וג’ן הארדינג בסדרה “בשבילי אתם מתים”.

את הקריירה שלה, קצת קשה להאמין, התחילה בגיל שלושה חודשים (שנת 1972), כאשר גילמה תינוקת בסדרה הידועה “ימי חיינו”. “מעט מאוד מכם בוודאי מכירים אותי מהבכורה ההיא”, אמרה, “אני הולכת לבכות עכשיו יותר ממה שכבר בכיתי”.

כשמאחוריה הוצגה תמונה שלה בתור הבייבי מ”ימי חיינו”, הוסיפה אפלגייט בהומור: “זה באמת היה תפקיד מתפרץ”. בהמשך אמרה ש”זה היה כבוד לשחק דמויות מורכבות, מצחיקות ופגומות”.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

אלפגייט עצמה היא זוכת פרס אמי, על תפקיד שעשתה בסדרה המיתולוגית “חברים” בתור אחותה המפונקת של רייצ’ל. בנוסף, הייתה מועמדת לפרס טוני על תפקידה במחזמר “צ’ריטי המתוקה”. במאי 2023 אמרה בראיון למגזין “וניטי פייר” שעבודתה על הסדרה “בשבילי אתם מתים” עשויה להיות האחרונה שלה כשחקנית. “כנראה שלא אעמוד שוב לפני המצלמה”, אמרה אז והוסיפה שאמנם אהבה את צוות השחקנים שעבד איתה, אבל העבודה הייתה כרוכה ב”מאבק”.

עוד בנושא:
סלמה בלייר השיקה קולקציית אופנה לאנשים עם מוגבלויות

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות