נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותילד בגן חינוך מיוחד העיד: "הגננת חנקה את חבר שלי"

ילד בגן חינוך מיוחד העיד: “הגננת חנקה את חבר שלי”

חשד להתעללות בפתח תקווה: המשטרה פתחה בחקירה אחרי שהורים סיפרו כי ילדיהם התלוננו על אלימות. הגננת הורחקה מהגן, ההורים דורשים סיוע נפשי לילדים

“הגננת העיפה ילדה באוויר”. צילום אילוסטרציה

“אמא, הגננת חנקה את חבר שלי, ולחבר אחר היא שמה את הראש על הרצפה”, כך סיפר ילד מ”גן תוף” לחינוך מיוחד בפתח תקווה לאימו המזועזעת. בשיחה עם “שווים” שחזרה האם, אפרת (שם בדוי), את האירועים.

“הכל התחיל ב-1 בפברואר, כשהגיעה גננת חדשה לגן אחרי שהקודמת יצאה לחופשת לידה”, מספרת אפרת. “אמרו לנו ההורים שיש עליה הרבה המלצות. חלפו כמה ימים ובני פתאום אומר לי שמרביצים לחברים שלו. הלכתי לסייעת לדבר איתה, והיא אישרה לי שהילד דובר אמת”.

עוד הורים הצליבו מידע בין הילדים, ולדבריהם שמעו מהם דברים מזעזעים. “אחד הילדים סיפר שהגננת פשוט העיפה את אחת הילדות באוויר”, מספרת אפרת.

ההורים פנו לראש אגף החינוך המיוחד בעירייה ולנציגת מתי”א (מרכז תמיכה יישובי לחינוך מיוחד, של משרד החינוך) – וככל הנראה נעשתה לגננת שיחה מגורמי החינוך.

לאחר שההורים ראו כי לא נעשתה פעולה משמעותית בנושא, כמה מהם פנו למשטרה והגישו תלונה רשמית נגד הגננת. אפרת מעדכנת כי “פתחו חקירה במשטרה ובשלב זה הרחיקו את הגננת, אבל אנחנו מצפים שהמשטרה תעשה את עבודתה כמו שצריך וגם תעניש אותה כראוי”.

לדברי אפרת, מאז הורחקה הגננת לא הגיעה לגן מחליפה. “כשפנינו אמרו לנו שהגננות לא רוצות לבוא לגן שלנו”. כעת הגן מנוהל על ידי שתי סייעות, ללא פיקוח של גננת מוסמכת.

במשך כל הזמן הזה ההורים מספרים כי לא קיבלו כל סיוע מהעירייה בנוגע לטיפול נפשי לילדים לאחר החוויות הקשות שעברו.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


ממשטרת ישראל נמסר: “מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה, המתנהלת בימים אלה ביסודיות ובמקצועיות. במהלכה בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. יצוין כי המשטרה עומדת בקשר עם הורי הילדים”.

ממשרד החינוך נמסר: “הגננת נמצאת בחקירת משטרה ואינה בגן. המשרד יפעל בהתאם להנחיות המשטרה בנושא”.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: “מאז התלונה וחקירת המשטרה הגן מלווה על ידי הפיקוח, צוות המת”י, האגף לחינוך מיוחד ופסיכולוגית השפ”ח. כל הפעולות נעשות לאחר התייעצות והחלטות משותפות. בשל מורכבות המקרה וחקירת המשטרה ברקע, פסיכולוגית הגן יחד עם מנהלת החינוך המיוחד בשפ״ח מלוות עם הפיקוח והאגף לחינוך מיוחד את צוות הגן ומעניקים סיוע בהתאם לנדרש”.

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות