נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים



ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותמעיין תגיע למסיבת פורים? בית הספר התקפל, משרד החינוך עדיין מתנגד

מעיין תגיע למסיבת פורים? בית הספר התקפל, משרד החינוך עדיין מתנגד

אתמול פירסמנו ב"שווים" כי מעיין שחר, תלמידה נכה מאבן יהודה, התבקשה לא להגיע למסיבה כדי לא ליצור טראומה בקרב התלמידים. שר החינוך קבע דיון דחוף בנושא

מתלבטת אם לשלוח את הילדה. אסתר שחר ומעיין

בית הספר בית אב”י באבן יהודה החליט לחזור בו מסירובו לאפשר למעיין שחר, תלמידה נכה, להגיע למסיבת הפורים. זאת לאחר הפרסום ב”שווים”, שעורר סערה.

אתמול פרסמנו כי בית הספר אסר על שחר להגיע למסיבה בטענה כי “מצבה הרפואי יגרום לטראומה אצל הילדים” – שכן היא מחוברת לצינורות ופציעתה אירעה בזמן טיול שנתי של בית הספר.

במקביל לבית הספר, גם משרד החינוך אסר על מעיין להגיע למסיבה – מאותם הנימוקים. בעקבות הפרסום פרצה מחאה בקרב הורי התלמידים, כשכמה מהם איימו כי ילדיהם יחרימו את האירוע כל עוד מעיין לא מוזמנת.

*************************
דרושים: אורזנים למפעל “העוגיות של רחלי” בגוש עציון. העבודה במשרה מלאה. דרישות: זריזות, שמירה על ניקיון ואסתטיקת מוצר.

ללוח המשרות המלא של “שווים בתעסוקה” הקליקו כאן >>
https://jobs.shavvim.co.il/jobs/
*************************

כעת החליטו בבית הספר לחזור בהם מהאיסור – ולאפשר למעיין להגיע למסיבה. זאת בניגוד להנחיית משרד החינוך, שטרם אישר זאת. “אני לא מאמינה שאחרי כל מה שהיה, עדיין משרד החינוך לא מאשר”, אומרת אמה של מעיין, אסתר שחר.

איך נודע לך על האישור?

“ראש המועצה התקשר. הוא לא התנצל, דיבר יותר על איך לאפשר לעזור למעיין להגיע למסיבה ובכלל. קבענו פגישה למחר כדי לראות מה אפשר לעשות למען מעיין. “ההתנהלות של משרד החינוך היא בושה וחרפה. הם מנסים לטייח את המקרה. עד עכשיו הם לא יצרו איתי קשר”.

מעיין מודעת לכל הסיפור?

“לא. הילדה לא מדברת ולא מבינה מה מתרחש מסביבה”.

האם אומרת כי לאור העובדה שמשרד החינוך עדיין עומד בהתנגדותו, היא טרם החליטה אם לשלוח את ילדתה למסיבה.

תושבי אבן יהודה, שנחשפו לסיפור המזעזע ותקפו את ההחלטה, הודיעו כי ביום שישי (יום המסיבה המתוכננת) יערכו צעדה מביתה של מעיין עד לבית הספר.

מעיין שחר לפני הפציעה. לא מודעת למצב

כזכור, מעיין נפצעה בתאונת דרכים בעת שהייתה בטיול שנתי מטעם בית הספר, בה נפצעו גם חבריה לכיתה. מאז התאונה הפכה לסיעודית, כשהיא אפילו לא יכולה לדבר. מתוך התחשבות בילדים, החליטה האם על דעת עצמה לא לשלוח את מעיין לבית הספר בשנה האחרונה.

ממשרד החינוך נמסר: מדובר באירוע מורכב ורגיש הנוגע במישורים של צנעת פרט. המשרד ער למורכבות ופועל זה מספר ימים באמצעות הצוותים המקצועיים על מנת ליישבו בצורה הראויה. במסגרת זאת, שר החינוך יואב קיש ביקש לקבוע דיון דחוף עם הצוות הבכיר של המשרד לבחון את מכלול השיקולים והמדיניות.

************************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova
************************

עוד בנושא:

בית הספר לילדה הנכה: “אל תגיעי למסיבת הפורים”

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות