נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיאוטיזםמ-1.4: אלה המוגבלויות שיאפשרו קבלת קנביס במרשם

מ-1.4: אלה המוגבלויות שיאפשרו קבלת קנביס במרשם

רפורמת הקנביס הרפואי נכנסת לתוקפה ביום שני הקרוב. ב-10 התוויות רפואיות יידרש מרשם במקום רישיון, כולל באוטיזם, טורט, אפילפסיה וטרשת נפוצה

תפרחות קנאביס רפואי (אילוסטרציה). צילום: Pix4Free
תפרחות קנאביס רפואי (אילוסטרציה). צילום: Pix4Free

הקלה משמעותית בהליך לקבלת טיפול בקנביס רפואי: בהתאם להחלטת משרד הבריאות, רפורמת הקנביס הרפואי תיכנס לתוקפה ב-1.4, יום שני הקרוב, לאחר דחייה של שלושה חודשים בשל המלחמה.

הרפורמה קובעת כי הטיפול בהנפקת מרשמים ורישיונות לקנביס רפואי יעבור לאחריות קופות החולים ממשרד הבריאות. קופות החולים ינהלו את הליך הנפקת המרשם או הרישיון עבור מטופליהן, לאחר שקיבלו המלצה או הפניה לטיפול בקנביס רפואי מרופא מומחה בתחומו.

הרפורמה קובעת כי ב-10 ההתוויות הבאות יידרש מרשם בלבד: לחולים אונקולוגים במהלך טיפולי כימותרפיה או הקרנות; חולים במחלת מעי דלקתית; חולי טרשת נפוצה; חולי פרקינסון; תסמונת טורט; חולי איידס; אפילפסיה; אנשים בספקטרום האוטיסטי; דמנציה; וחולים במחלה סופנית. במצבים של פוסט טראומה( PTSD), כאב ומצבים רפואיים אחרים, יידרש רישיון, כשהרישיון והמרשם יונפקו באמצעות קופת החולים.

לדברי אלי כהן, מנכ”ל קופת חולים כללית, “ישראל היא בין המדינות המובילות בהסדרת הטיפול בקנביס רפואי. מטרת הרפורמה להקל ברגולציה הקיימת בתחום, תוך שמירה על בריאות המטופלים ובטיחות הטיפול. המטרה שלנו היא להקל  את התהליך על מטופלי כללית, המהווים כמחצית מכלל בעלי הרישיון לקנביס רפואי”.

בעלי רישיון בתוקף שאמורים לעבור למסלול מרשם מרופא יכולים לבחור לעבור למסלול מרשם החל מ-1.4 או לכשיפוג מועד הרישיון שברשותם. אגרת טיפול להנפקת מרשם תעמוד על 180 שקלים, בעוד תעריף להנפקת רישיון יעמוד על 360 שקלים. התעריפים נקבעו על ידי משרד הבריאות.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות