נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיחדשותגם בסגר הקרוב: החינוך המיוחד יפעל כרגיל

גם בסגר הקרוב: החינוך המיוחד יפעל כרגיל

כך החליטה הלילה הממשלה. שר החינוך גלנט: "תלמידי החינוך המיוחד חייבים להמשיך לפעול בכל מצב"

הממשלה החליטה הלילה על סגר מלא שייכנס לתוקף  ביום חמישי בחצות למשך 14 ימים. במסגרת הסגר גם מערכת החינוך תיסגר במלואה, למעט החינוך המיוחד ומסגרות הנוער בסיכון, שימשיכו לפעול כרגיל. תלמידי  מערכת החינוך הרגילה ימשיכו את הלימודים מרחוק. מחר יאשרו השרים את התקנות החדשות.

שר החינוך יואב גלנט אמר בישיבת הממשלה הערב שאם הסגר יתארך בסופו של דבר ליותר משבועיים, הוא ידרוש את חזרתם ללימודים של תלמידי כיתות י”א וי”ב.

יותר מוקדם דיווחנו כאן ב”שווים” כי לקראת הדיון בממשלה פנתה מזכ”לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך ושר הבריאות יולי אדלשטיין, ובו דרשה סגירה הרמטית של כל מוסדות החינוך לאלתר, כולל החינוך המיוחד.

“הובא לידיעתי כי בכוונתכם להודיע על סגירה חלקית של מוסדות החינוך, תוך התעלמות בוטה מהמצב השורר בכל מערכות החינוך בימים האחרונים”, כתבה בן דוד במכתב. “כבר כעת יש מאות גני ילדים וכיתות בבתי הספר שנסגרו, כבר למעלה ממאה אלף תלמידים ועובדי הוראה בבידוד, ועוד אלפי חולים מאומתים”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו

במקביל, פנתה בן דוד לעובדי ההוראה ועידכנה אותם בדרישתה לסגור את המערכת לחלוטין. “לאור המצב במערכת החינוך פניתי לשרים בממשלה ולראש הממשלה בדרישה לסגור את כל מערכת החינוך ללא החרגות, כולל החינוך המיוחד”, כתבה להם. “הקורונה לא מדלגת על מוסדות החינוך המיוחד, ולכן אני מקווה שדרישתי תיפול על אוזניים קשובות ושכל ישר”.

יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בשנה האחרונה שבה בן דוד דורשת לסגור את החינוך המיוחד. גם בסגר הקודם הציבה דרישה דומה, אולם שר החינוך גלנט לא נענה והתעקש להשאיר את מוסדות החינוך המיוחד פתוחים.

גם הפעם, כאמור, למרות התחלואה הקשה בקורונה במערכת החינוך, הוחלט להחריג את החינוך המיוחד ומסגרות החינוך של נוער בסיכון. “למרות המצב הבריאותי החמור”, אמר השר גלנט בישיבת הממשלה, “תלמידי החינוך המיוחד חייבים להמשיך לפעול בכל מצב”.

עוד בנושא:

יפה בן דוד: “לסגור את כל מערכת החינוך, כולל החינוך המיוחד”

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות