fbpx

חדשות 12: נתניהו וגנץ סיכמו לתעדף את צוותי ההוראה במתן החיסונים

הסתדרות המורים: "השביתה ביום שלישי תתקיים עד שיחוסנו מיידית כל עובדי ההוראה בחינוך המיוחד שחפצים בכך"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ סיכמו היום על מתן תיעדוף לעובדי הוראה במתן חיסונים לקורונה – כך דווח אחר הצהריים לראשונה בחדשות 12. לפי הסיכום, בתמורה לכך כחול לבן לא תתנגד לתקנות הסגר שיחל הלילה על מערכת החינוך, והיציאה לסגר תובטח.

לפי הפרסום של הכתב ירון אברהם, מאחורי העסקה עומדים שר הבריאות מהליכוד יולי אדלשטיין ויו"ר ועדת החינוך רם שפע, עד לאחרונה מכחול לבן, אולם גנץ טוען כי אישור הסיכום היה בינו לבין נתניהו.

ב-27 בדצמבר הכריזה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על סכסוך עבודה סביב אי חיסון עובדי ההוראה. המשמעות היא שאם הגננות והמורים לא יחוסנו – ב-3 בינואר, כלומר יום שלישי בשבוע הבא, תוכל הסתדרות המורים להשבית את מערכת החינוך כליל. הדבר נוגע בעיקר למערכת החינוך המיוחד, שהיא היחידה שממשיכה לפעול גם במהלך הסגר הזה באופן כמעט מלא.

לפני קבלת ההחלטה בממשלה על הטלת הסגר, פנתה בן דוד לראש הממשלה והשרים הרלוונטיים בדרישה לסגור את כל מערכת החינוך, כולל החינוך המיוחד. למרות זאת, הממשלה החליטה להחריג את החינוך המיוחד, וצוותי ההוראה של החינוך המיוחד נדרשים להמשיך להגיע לגנים ולבתי הספר וללמד.

הוא וגנץ אישרו את העסקה. ראש הממשלה בנימין נתניהו

אחרי החלטת הממשלה בן דוד זעמה. במכתב ששלחה לצוותי ההוראה של החינוך המיוחד תקפה את התנהלות הממשלה. "שוב הראתה המדינה אטימות וכפיות טובה אליכם, חוד החנית של מערכת החינוך בישראל", כתבה המזכ"לית. "החרגה זו של החינוך המיוחד חסרת אחריות, כאשר מדובר על חינוך שבו המגע הפיזי עם התלמידים הרבה יותר קרוב והדוק. וכאילו להוסיף חטא על פשע, המדינה מסרבת לדרישותינו החוזרות ונשנות לתעדף את חיסון עובדי ההוראה בכלל ואת עובדי ההוראה בחינוך המיוחד בפרט".

בהמשך המכתב הבהירה בן דוד כי כל איש הוראה בחינוך המיוחד שיחליט לא להגיע במהלך הסגר למקום העבודה בשל החשש לבריאותו ולבריאות קרוביו, יגובה על ידי הארגון ויזכה להבנה מלאה: "הסתדרות המורים ואני בראשה לא נחסוך במשאבים ובמאמצים כדי להגן עליכן ועליכם, ולגבות אתכם בכל החלטה שתבחרו, מול כל גורם".

במשפט הסיום ביקשה בן דוד מהמורים לשמור על בריאותם ולהחזיק מעמד עד ה-12 בינואר (יום שלישי הבא) – ולא פירטה. למה דווקא ה-12 בינואר? כי אז יחלפו בדיוק 15 ימים מאז הכריזה על סכסוך עבודה (ב-27 בדצמבר), ומתאריך זה תוכל להשבית את המערכת לפי החוק, כולל החינוך המיוחד. וכך זה נשמע במילותיה: "עד יום שלישי, 12.1.21, אני מאוד מבקשת מכם: אנא, אל תסכנו את בריאותכם! אני קוראת לכל אחת ואחד מכם, שמרו על עצמכם ועל בני משפחותיכם".

"נסיר את האיום רק כשכל צוותי החינוך המיוחד יחוסנו". מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד

כעת, בעקבות ההבנות בין נתניהו לגנץ, ניתן לקוות כי צוותי החינוך בכלל וצוותי החינוך המיוחד בפרט יקבלו קדימות בתור לחיסונים, כדי שהלימודים בחינוך המיוחד יוכלו להימשך לפי התכנון. מצד שני, צריך לזכור שיש כרגע מחסור בחיסונים, והשאלה היא האם המדינה ערוכה לחיסון של צוותי ההוראה, ובמיוחד של החינוך המיוחד, באופן מיידי.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מהסתדרות המורים נמסר כי "השביתה המתוכננת ליום שלישי תתקיים עד שיחוסנו כל עובדי ההוראה בחינוך המיוחד שחפצים בכך, באופן מיידי. בשלב השני יש לנצל את משך הסגר ולחסן את יתר עובדי ההוראה. כל עוד עובדי ההוראה לא מחוסנים בפועל, סכסוך העבודה נשאר בתוקף. כשכל עובדי ההוראה יחוסנו, נברך על הביצוע ולא על ההחלטה. הלמידה מרחוק ממשיכה כרגיל".

עוד בנושא:

ההסתדרות דורשת: לחסן מיד את 5,000 עובדי החינוך המיוחד ברשויות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״