נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיחדשותההסתדרות דורשת: לחסן מיד את 5,000 עובדי החינוך המיוחד ברשויות

ההסתדרות דורשת: לחסן מיד את 5,000 עובדי החינוך המיוחד ברשויות

מדובר בעובדי המנהלה. יו"ר הסתדרות המעו"ף הציג את הדרישה לשרי הבריאות והחינוך וליו"ר השלטון המקומי

יו”ר הסתדרות המעו”ף גיל בר-טל פנה אתמול במכתב לשר הבריאות יולי אדלשטיין, לשר החינוך יואב גלנט וליו”ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, בדרישה לחסן את כל מערך עובדי החינוך המיוחד ברשויות המקומיות. זאת, בשל החרגת מערך החינוך המיוחד, על כ-5.000 עובדיו, מהסגר שמתחיל הלילה בחצות.

תומכי החינוך ברשויות המקומיות כוללים את מזכירות בתי הספר, הסייעות, ספרניות, מלווי הסעות, אבי בית, עובדי ועובדות ניקיון, מתאמי מחשוב, לבורנטיות, מנהלות חשבונות בבתי הספר ועוד.

יו”ר ההסתדרות המעו”ף ציין במכתבו כי כבר לפני מספר ימים, במסגרת המתווה שפורסם להפעלת גני הילדים ובתי הספר, העבירה ההסתדרות בקשה להנחות את הרשויות המקומיות לחסן את כל תומכי החינוך.

כעת, הטילה הממשלה מגבלות נוספות ומחמירות והחריגה את מערכת החינוך המיוחד, ובשל כך מתחדד הצורך להגן על העובדים ועל בני משפחותיהם. “עובדי החינוך המיוחד באים במגע קרוב עם הילדים”, הסביר בר-טל במכתבו, “והם אינם יכולים לשמור על ריחוק מהם. נדרשת הגנה מוגברת עבורם, לרבות באמצעות מתן עדיפות לחיסון אוכלוסייה זו.

“אסור להפקיר את עובדי החינוך המיוחד, ואם מבקשים שיעבדו בשעת חירום – יש לחסנם לאלתר”, הבהיר בר-טל. עוד הדגיש כי “עובדים אלה הם הראשונים לחזור לעבודה והאחרונים בהחרגה. מסירותם ראויה לציון לאורך כל המשבר הנוכחי ובעתות עבר”.

יו”ר הסתדרות המעו”ף גיל בר-טל

בהמשך המכתב מזהיר יו”ר הסתדרות המעו”ף כי לא ניתן יהיה לאלץ עובדים שלא יחוסנו להגיע למקום העבודה, כאשר הם מרגישים חשופים וחסרי הגנה.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

עוד בנושא:

עכשיו תורנו ההורים להתגייס למען מורי החינוך המיוחד

מורים בחינוך המיוחד זועמים; יפה בן דוד רומזת לשביתה מיום שלישי הבא

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות