נושאים קשורים

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"

עונה שנייה ל”החיים ובת'”: איימי שומר על החיים עם בעל אוטיסט

הקומיקאית חוזרת לעונה שנייה של הסדרה "החיים ובת'", שמטפלת בנושאים שלא כולנו רגילים להיחשף אליהם בטלוויזיה: "רצינו להראות מה זה אומר באמת להיות על הספקטרום"

נמצא תקציב לחוגי ספורט לתלמידים עם מוגבלות

בשבועות האחרונים ניהלו מספר חברי כנסת, בראשם חה"כ סימון דוידסון (יש עתיד) מאבק למציאת מקור תקציבי חדש לפעילות התאחדות הספורט לבתי הספר
הסתדרות 480-100

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותאזרחי ישראל, ברוכים הבאים למועדון האנשים עם מוגבלות

אזרחי ישראל, ברוכים הבאים למועדון האנשים עם מוגבלות

עלינו רה"מ מתנשא כבר מזמן. התוכנית הכלכלית שלו, שמזכירה בית תמחוי, מראה שעכשיו הוא מתנשא על כולם

הקרב האבוד

שבוע אחר שבוע אנו קוראים לייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות ברשימות המתמודדות לכנסת הבאה. שבוע אחר שבוע אנו מזהים עד כמה ציניקנים יכולים להיות מנהיגינו, אשר ברוב חוצפתם עדיין חושבים שהם יודעים יותר טוב מאיתנו מה טוב בשבילנו. לאחר שהתרעתי כאן בשבוע שעבר מפני כלכלת הבחירות שמתכננים נתניהו וכ”ץ, נפל לי האסימון בנוגע לייצוג אנשים עם מוגבלות ברשימת הליכוד – זה כנראה לא יקרה.

התוכנית הכלכלית שהוצגה השבוע יותר דומה לבית תמחוי בחסות הממשלה, ובוודאי אינה תחליף להעברת תקציב שנתי, כפי שמתבצע בכל מדינות העולם. מעבר לעובדה שנעשתה מאחורי גבם של הגורמים המקצועיים במשרד האוצר ובבנק ישראל, התוכנית אפילו אינה מתוקצבת ולאיש אין מושג כמה היא אמורה לעלות. בשלב זה ברור לנו רק דבר אחד – הגישה הפטרנליסטית של ראש הממשלה כבר מזמן אינה נחלתם של אנשים עם מוגבלות בלבד. 

תוכנית שמבקשת לחלק מענקים חד פעמיים לאזרחים במקום לדאוג לפיתוח מנופים כלכליים ותעסוקתיים, חושפת את מניעיו של העומד מאחוריה – לשמור את כולנו, אנשים עם וללא מוגבלות, תלותיים, נזקקים וממושמעים.

 אזרחים ואזרחיות – welcome to the club.

המלכוד

ישראל בכר, היועץ האסטרטגי שהגה עבור נתניהו בשנת 2009 את הקמת בלוק הימין עם החרדים, לא תיאר לעצמו עד כמה הצלחתו תהיה מסחררת. כמי שהיו עשרות שנים לשון המאזניים, הפכו המפלגות החרדיות לבנקר של ביבי, שהבטיח לו פעם אחר פעם ניצחונות גדולים ומרהיבים.

אממה, סקר חדשות 12 שהתפרסם השבוע חשף ש-61% מהאזרחים אינם תומכים בשילוב חרדים בממשלה הבאה. סקר זה מתווסף למחקר עומק שנערך עבור הליכוד בשבוע שעבר ואילץ את נתניהו לבדל עצמו מההתפרעויות שראינו בערים החרדיות.

נתניהו אשף בקמפיינים סביב איראן והשמאל, ונקודת התורפה שלו היא אם חס וחלילה סדר היום יעסוק בנושאי דת ומדינה, שם יש ללפיד, לבנט ולסער יתרון ברור עליו. המלכוד של הליכוד כרגע הוא כיצד לשמר את נאמנות החרדים, תוך הורדת גובה הלהבות והפקת קולות של אכיפת החוק. בינתיים, נאלצת תחנת המשטרה בבני ברק לעשות את העבודה השחורה.

כמה מנדטים ילכו לאיבוד?

סקר פנימי שנערך השבוע עבור המפלגות החרדיות מלמד כי כוחן הריאלי בתוך הבייס שלהן הוא 7 מנדטים ליהדות התורה ו-4 לש”ס. המשמעות היא שיהדות התורה אינה מקבלת שום כוח ממי שאינו חרדי, בעוד שש”ס קוצרת מנדטים רבים מקרב האוכלוסייה הכללית.

נתונים אלה יכולים להסביר מדוע ש”ס אינה מצטרפת לעליהום של חבריהם האשכנזים על התקשורת והמשטרה. הם עדיין בונים על קולות המסורתיים ובני עדות המזרח, שהביאו אותם להישג השיא בבחירות 1999 – 17 מושבים בכנסת. קמפיין הבלימה של ש”ס יעסוק בתקופה הקרובה בניסיון לשפוך מים צוננים על הזעם הציבורי, ולשטוף את נהרות השנאה.

הטורים הקודמים:

המשחק המכור, הבכירה והבחור

אדוני רה”מ, ולאנשים עם מוגבלות לא מגיע שריון?

פרץ נושר, נתניהו נוהר, ולדרעי אני עדיין זוכר

כתבות אחרונות