fbpx

אל תתעסקו עם הנכים (*הכותרת רלוונטית לזמן בחירות בלבד)

פרשננו הפוליטי עם האותיות הקטנות שמנהיגינו מנסים לטשטש; וגם: לאיזה בור חדש כמעט נפל גנץ

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

שמתם לב שכל פרסומת מסחרית המשודרת ברדיו מסתיימת באינסוף הסתייגויות בנוסח "כפוף לתקנון", "המבצע אינו כולל…" וכדומה? מעולם לא הבנתי מדוע המפרסמים שופכים כספם על פרסומת שכבר ברגע שידורה נאלצת להודות בפייק ניוז במסר שלה.

אולי זו הסיבה שגם בזירה הפוליטית נתפסים רוב הקמפיינים ברמת אפקטיביות נמוכה, וראיה לכך הם הסקרים היציבים לאורך תקופה ממושכת, ללא שינוי ניכר לעין.

כפרשן פוליטי, תפקידי הוא להצביע על המגמות ועל האינטרסים שמאחורי הקלעים, ובכך בעצם לספק לכם את האותיות הקטנות שמנהיגינו מנסים לטשטש, אז בואו נראה מה היה לנו השבוע.

חיסון חשבונות

נתניהו, שהבין שאת מקומן של העצרות ההמוניות בכיכרות ניתן להחליף למגרש חליפי, מגיע מדי יום לתחנות חיסון בערים השונות, כביכול כדי לעקוב מקרוב אחר התקדמות מבצע החיסונים. אך למעשה הוא עושה שם קמפיין תעמולה לתפארת, תוך ניצול יתרונו המוחלט כמי שהביא לנו את המזור.

האותיות הקטנות: אל תשאלו אותו כמה זה עלה – זה סוד, אל תבקשו לחשוף את הפרוטוקולים – הם גנוזים ל-30 שנה, אל תנסו להבין מדוע עשרות אלפי מנות שאנו האזרחים שילמנו עליהן, מועברות להונדורס, צ'כיה, גואטמלה וסוריה. כנראה שמי שידרוש דין וחשבון מיד יוגדר על ידי ראש הממשלה כ'תחלואה' – חבל.

 יצא בחוץ

עוד מהלך שקוף מבית היוצר של אביגדור ליברמן העלה חרס. הפעם הוא ביקש מלפיד, סער ובנט לחתום על הסכם שיתוף פעולה לאחר הבחירות, וזאת כתגובת נגד לתחייתו של בלוק ליכוד/חרדים.

האותיות הקטנות: ליברמן מבין שהוא כנראה הראשון שלא יצליח להשתלב בקואליציה הבאה, ולא משנה מי ירכיב אותה. למרות הזריזות בה חתמו החרדים על מסמך הנאמנות לנתניהו, הם רואים עצמם שותפים בכל קואליציה עתידית, כאשר הסדין האדום היחיד איתו לא יוכלו להשלים הוא ליברמן, המנסה בכל כוחו לכפות עצמו על יתר המפלגות – שקוף.

רק זה היה חסר לגנץ. אייל כהן, מנהיג "הנכים הופכים לפנתרים"

 גנץ, פנתר מאחוריך!

ואיפה אנחנו, אנשים עם מוגבלות? ביום ראשון הקרוב היינו אמורים להפגין מול ביתו של גנץ בראש העין. ראש הממשלה החליפי נתפס בעיני רבים מחברי קהילתנו כאחראי על עיכוב החלטת שר האוצר מן השבוע שעבר להעביר פיצוי בגובה 500 מיליון שקל למקבלי קצבאות הנכות.

האותיות הקטנות: לא להאמין שנותרו בורות שגנץ האומלל לא נפל בהם, אבל להתעסק מול הנכים הפנתרים זה כבר היה ממש אסון מבחינתו. את הפנתרים זה לא מעניין שזהו סתם ספין שנועד להדביק עוד פדיחה לחליפי. הכסף יעבור בכל מקרה, אבל מה אכפת לנו לעשות קצת כותרות – הרי בתכלס לא סופרים אותנו.

חדשות מתפרצות: אתמול גנץ הודיע שחוק הפיצוי לנכים יעבור ביום ראשון בוועדת שרים לחקיקה.

לטורים הקודמים של פרשננו הפוליטי:

כשמדובר בנכים, אין ימין ושמאל

רוצו להתחסן, אנחנו בתוך קמפיין

ברית האחיות של קארין אלהרר ושירלי פינטו

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

אורן גנור

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״