נושאים קשורים

הטורניר היוקרתי יונגש למאזינים עיוורים וכבדי ראייה

היורו – אליפות אירופה בכדורגל לאומות – ייפתח ב-14 ביוני בגרמניה וישודר בכאן רשת ב' בהנגשה מיוחדת לעיוורים וכבדי ראייה

ומי כמעט לא מעסיק אנשים עם מוגבלות? המשרד לשוויון חברתי

דוח הגיוון התעסוקתי לשנת 2023: נמשכת הירידה בשיעור העסקת עובדים עם מוגבלות בשירות המדינה. בתחתית הטבלה מככבים, לא תאמינו: משרדי החינוך והשוויון החברתי

כוכבי הסרט החדש: נער אוטיסט ורוברט דה נירו

"עזרא", שיעלה לאקרנים בסוף החודש, הופך את סיפורו של אב לבן על הרצף לשעה וחצי מרגשות וכנות בכיכובם של חלק מהשמות הגדולים ביותר בהוליווד. גם בהפקת הסרט השתתפו אוטיסטים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותאל תתעסקו עם הנכים (*הכותרת רלוונטית לזמן בחירות בלבד)

אל תתעסקו עם הנכים (*הכותרת רלוונטית לזמן בחירות בלבד)

פרשננו הפוליטי עם האותיות הקטנות שמנהיגינו מנסים לטשטש; וגם: לאיזה בור חדש כמעט נפל גנץ

שמתם לב שכל פרסומת מסחרית המשודרת ברדיו מסתיימת באינסוף הסתייגויות בנוסח “כפוף לתקנון”, “המבצע אינו כולל…” וכדומה? מעולם לא הבנתי מדוע המפרסמים שופכים כספם על פרסומת שכבר ברגע שידורה נאלצת להודות בפייק ניוז במסר שלה.

אולי זו הסיבה שגם בזירה הפוליטית נתפסים רוב הקמפיינים ברמת אפקטיביות נמוכה, וראיה לכך הם הסקרים היציבים לאורך תקופה ממושכת, ללא שינוי ניכר לעין.

כפרשן פוליטי, תפקידי הוא להצביע על המגמות ועל האינטרסים שמאחורי הקלעים, ובכך בעצם לספק לכם את האותיות הקטנות שמנהיגינו מנסים לטשטש, אז בואו נראה מה היה לנו השבוע.

חיסון חשבונות

נתניהו, שהבין שאת מקומן של העצרות ההמוניות בכיכרות ניתן להחליף למגרש חליפי, מגיע מדי יום לתחנות חיסון בערים השונות, כביכול כדי לעקוב מקרוב אחר התקדמות מבצע החיסונים. אך למעשה הוא עושה שם קמפיין תעמולה לתפארת, תוך ניצול יתרונו המוחלט כמי שהביא לנו את המזור.

האותיות הקטנות: אל תשאלו אותו כמה זה עלה – זה סוד, אל תבקשו לחשוף את הפרוטוקולים – הם גנוזים ל-30 שנה, אל תנסו להבין מדוע עשרות אלפי מנות שאנו האזרחים שילמנו עליהן, מועברות להונדורס, צ’כיה, גואטמלה וסוריה. כנראה שמי שידרוש דין וחשבון מיד יוגדר על ידי ראש הממשלה כ’תחלואה’ – חבל.

 יצא בחוץ

עוד מהלך שקוף מבית היוצר של אביגדור ליברמן העלה חרס. הפעם הוא ביקש מלפיד, סער ובנט לחתום על הסכם שיתוף פעולה לאחר הבחירות, וזאת כתגובת נגד לתחייתו של בלוק ליכוד/חרדים.

האותיות הקטנות: ליברמן מבין שהוא כנראה הראשון שלא יצליח להשתלב בקואליציה הבאה, ולא משנה מי ירכיב אותה. למרות הזריזות בה חתמו החרדים על מסמך הנאמנות לנתניהו, הם רואים עצמם שותפים בכל קואליציה עתידית, כאשר הסדין האדום היחיד איתו לא יוכלו להשלים הוא ליברמן, המנסה בכל כוחו לכפות עצמו על יתר המפלגות – שקוף.

רק זה היה חסר לגנץ. אייל כהן, מנהיג “הנכים הופכים לפנתרים”

 גנץ, פנתר מאחוריך!

ואיפה אנחנו, אנשים עם מוגבלות? ביום ראשון הקרוב היינו אמורים להפגין מול ביתו של גנץ בראש העין. ראש הממשלה החליפי נתפס בעיני רבים מחברי קהילתנו כאחראי על עיכוב החלטת שר האוצר מן השבוע שעבר להעביר פיצוי בגובה 500 מיליון שקל למקבלי קצבאות הנכות.

האותיות הקטנות: לא להאמין שנותרו בורות שגנץ האומלל לא נפל בהם, אבל להתעסק מול הנכים הפנתרים זה כבר היה ממש אסון מבחינתו. את הפנתרים זה לא מעניין שזהו סתם ספין שנועד להדביק עוד פדיחה לחליפי. הכסף יעבור בכל מקרה, אבל מה אכפת לנו לעשות קצת כותרות – הרי בתכלס לא סופרים אותנו.

חדשות מתפרצות: אתמול גנץ הודיע שחוק הפיצוי לנכים יעבור ביום ראשון בוועדת שרים לחקיקה.

לטורים הקודמים של פרשננו הפוליטי:

כשמדובר בנכים, אין ימין ושמאל

רוצו להתחסן, אנחנו בתוך קמפיין

ברית האחיות של קארין אלהרר ושירלי פינטו

כתבות אחרונות