fbpx

מי שמרחיק מתגיירים ירחיק גם אנשים עם צרכים מיוחדים

כתבנו הפוליטי על ההתבטאות האומללה של ח"כ פינדרוס, וגם על הצעד של גדעון סער שנתן לו קצת תקווה

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תקווה חדשה-ישנה

כשהרצל כתב את "אלט נוילנד" (ארץ ישנה חדשה), הוא פרש חזון של חברת מופת שמקיים העם היהודי בארצו. לביטוי הפוליטי של חזון קוראים היום מצע, ולכאלה, למדתי עם השנים, אין לייחס חשיבות יתרה.

ובכל זאת, למפלגת תקווה חדשה יש שני פרמטרים שוברי שיעמום ונמנום – אורי יצחקי ועופר ברקוביץ'. יצחקי, חבר קהילתנו וגילוי נאות: גם עושה כאן ראיונות באתר "שווים", מונה לאחרונה לראש מטה המיוחדים של המפלגה. יחד עם גדעון סער ואנשים נוספים הוא גיבש תוכנית לשיתוף מלא של אנשים עם מוגבלות בחברה. תקווה חדשה היא לא המפלגה היחידה שעושה את זה, ועדיין, הגיע הזמן שכל המפלגות יבינו שאי אפשר להמשיך להתעלם מהנושא המצוי עדיין בחצר האחורית של החברה.

את עופר ברקוביץ', מועמד המפלגה במקום ה-13, פגשתי במטה התנועה בירושלים. ברקוביץ', יו"ר תנועת התעוררות ומועמדה לראשות העיר, מוביל בשנים האחרונות שינוי חברתי יוצא דופן  המשלב חזון ומעשה, וזאת באמצעות צוותי הפעולה השונים שהקים. אנשים עם וללא מוגבלות, דתיים, חילונים וחרדים, פועלים יחד ומצליחים לשפר את איכות חיי התושבים בעיר בתחומי המסחר, איכות הסביבה, התחבורה, הדיור, הנגישות, הסובלנות והחינוך. כששמעתי כיצד עופר מאמין בנו, האזרחים, וביכולת שלנו ליצור גשרים ושיתופים באופן ישיר בלי סטיגמות ובלי ספינים, הרגשתי שוב לרגע, תקווה חדשה-ישנה.

מה משותף למתגיירים ואנשים עם מוגבלות

גם אני נחרדתי למשמע דברי הבלע של ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה לשעבר סגן ראש עיריית ירושלים, אשר כינה מתגיירות אורתודוקסיות, לא רפורמיות, בשם המעליב "שיקסע", וכל זאת בשל העובדה שבחרו לעבור את הליך הגיור, האורתודוקסי, אני מזכיר, דרך הרבנות הצבאית.

כינה חיילות מתגיירות "שיקסע". ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה. צילום מסך מיוטיוב

פינדרוס, הטוען לרשת את גפני כמנהיג הציבור הליטאי ביהדות התורה, ויד ימינו של נתניהו בהובלת פסקת ההתגברות על בית המשפט העליון, התנפל על החלטת בג"ץ בעניין הרפורמים כמוצא שלל רב. על הדרך סגר גם חשבון עם אלו שלא בא להם בדיוק להתגייר בבתי הדין הפרטיים של העדה החרדית.

לפתע נפל לי האסימון. אותם מתגיירים משוועים בסך הכל להכרה בסיסית ולהשתייכות לחברה, בדיוק כמו אנשים עם מוגבלות. שתי קבוצות מודרות שלעולם לא תמצאו נציגים שלהן במפלגות כמו זו של פינדרוס.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

ההמהום והעמעום

גם בגזרת נתניהו/בנט אין חדש השבוע. ראש הממשלה שלנו ממשיך להמהם הברות לא ברורות בנוסח פקה פקה, שאשא שאשא וכמובן נ הנה נ הנה. טוב, קשה להתקדם ככה, אז בואו נראה מה קורה עם בנט. בעוד ההוא מהמהם, זה מעמעם מסרים ואינו רומז לאן פניו מועדות – תבונה פוליטית או הונאת בוחרים? תחליטו בעצמכם.

טורים קודמים של כתבנו הפוליטי:

אל תתעסקו עם הנכים (*הכותרת רלוונטית לזמן בחירות בלבד)

כשמדובר בנכים, אין ימין ושמאל

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

אורן גנור

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״