נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותהבנתי כבר ששום בחור לא יהפוך אותי ל"רגילה"

הבנתי כבר ששום בחור לא יהפוך אותי ל”רגילה”

מלי לוי, צעירה עם שיתוק מוחין, משתפת בקושי למצוא אהבה: "כרטיס הביקור שלי קצת אחר. קודם מסתכלים, נרתעים ולא תמיד ממשיכים לקרוא עד הסוף"

מלי לוי. באדיבות המצולמת

מאת מלי לוי

כל אחד רוצה למצוא אהבה, לאהוב ולהיות נאהב, וכשזה קורה, זה הדבר הכי טוב שיכול להיות. אם נחשוב על זה רגע לעומק, אנחנו לא מתאהבים בגוף, אלא בנשמה, ביתרונות ובחסרונות ובאמונה שיחד זה שלם.

אז למה בעצם לי יותר קשה בחיפוש אחר אהבה? (האימרה “לי יותר קשה” היא רק דרך העיניים שלי, כן?) אני מסתכלת במראה ורואה מישהי עם מגבלה; לא את מה שבפנים, לא את כל המסע. בפנים, אני יודעת, יש כל כך הרבה, יש לי מה לתת, אני חלק ממשהו, ממישהו בעולם הזה.

יש לי מגבלה וכרטיס הביקור שלי הוא קצת אחר. קודם מסתכלים, נרתעים ולא תמיד ממשיכים לקרוא עד הסוף.

היה אחד שאהבתי באמת, שחשבתי שאיתו אני שלמה, ללא כל מגבלה, אהבת נעורים תמימה. חשבתי שהוא זה שיהפוך אותי ל”רגילה” בזמן שהוא לידי, שברגע אחד כבר לא אהיה שקופה.

הרגשתי “פרפרים” ואהבה עצומה, הרגשתי בבועה בלי שום מגבלה, חשבתי שדרכו כולם יראו אותי, ככה, “רגילה”. באמת ובתמים הרגשתי משוחררת, בזמן שחשבתי שאני מישהי אחרת. חשבתי שהכל כבר ישתנה, שאין יותר קושי, שיש איתי מישהו ושאין יותר “שוני”. ריחפתי על ענן, הייתי מאושרת, הרגשתי אהבה אחרת.

טעיתי, כמובן, גם הוא לא קרא עד הסוף, ונשארתי “לבד”. אבל יודעת שיש לי הרבה להעניק, שאין אף אחד שיהפוך אותי להיות “רגילה”, רק שלמה.

האחד הזה יגיע, אני בטוחה, עם או בלי מגבלה, אבל בפנים אהיה שלמה.

לטור הקודם של מלי:

תפסיקו להגיד לי “את צריכה להתפשר, יש לך מגבלה”

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות