נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"
הסתדרות 480-100

כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיאנשים עם מוגבלויות"אני גם שמנה וגם עם הפרעת אישיות, אז למה אתה מתחיל איתי?"

“אני גם שמנה וגם עם הפרעת אישיות, אז למה אתה מתחיל איתי?”

רננה אורן הייתה בהלם שגבר חתיך מתעניין בה: "אני מבינה את מקומי בשרשרת המזון. זה יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי. בטוח יש לו פאק נסתר"

רננה אורן. צילום עצמי
רננה אורן. צילום עצמי

בואו נדבר על האמת שאף אחד לא מדבר עליה. כולם חושבים אותה בשקט ושותקים.

סיפור אמיתי. ביום חמישי האחרון הלכתי לפיקניק היכרויות. נגמר הפיקניק, אני בדרך לאוטו. פתאום משום מקום מגיע גבר שדיברתי איתו ככה בקטנה בפיקניק ומלווה אותי לרכב.

גבר, תקשיבו, יפה תואר. חתיך, בנוי, מהרוסים האלה עם העיניים תכלת ושיער בלונדיני ארוך. ואז היה לי אומץ להגיד לו את מה שכולם יחשבו אם יראו אותנו ביחד – “למה אתה מתחיל איתי? אני בטוחה שבנות נופלות לרגליך”. עכשיו אני דובה… אני מבינה את מקומי בשרשרת המזון. והוא אומר לי: ”אז מה, גם את יפה. וחוץ מזה, אהבתי מאוד את האנרגיה שלך רננה”.

טוב, החלפנו טלפונים, אבל אני חושבת לעצמי “זה לא יכול להיות, זה יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי, חייב להיות לו איזה פאק שלא רואים בעין”.

ווואלה, אתמול שלחתי לו ווצאפ שאני רוצה לכתוב על זה טור שגבר כמוהו התחיל איתי ושישלח לי תמונה כדי שתראו בעצמכם את היפיוף, ואז! סוף סוף הבנתי. הוא התחיל לכתוב לי מה זה מגילות… ”תקשיבי, כל אחד ומה שהוא נמשך אליו. לכל אחד חשוב משהו אחר. פעם היינו חיים בטבע ושותים מהנחל”… אמא אדמה, מאיפה הגעת? אני רק ביקשתי תמונה.

והוא מהאנשים האלה בווצאפ שלא כותבים פיסקה, לא לא, הוא אחרי כל שורה שולח את ההודעה. אני שומעת את הטלפון שלי מצלצל שוב ושוב ושוב. פה הבנתי – אין תקווה. הוא לא איתנו. שאלתי אותו ”אתה עובד?”, אמר לי ”יום בשבוע”. ”אה, אז איפה אתה גר?” ”עם ההורים”.

אני אוטוטו בת 40. לגור עם ההורים? חברים, אני ידעתי שאין מתנות חינם. ועל זה רציתי לדבר. זה אתר ”שווים”, אבל האם אנחנו, כל בני האדם, באמת שווים? הרי כל אחד בא עם ”תג מחיר” שהחברה נותנת לו. היפיוף – יפיוף, לכאורה, מחיר גבוה, אבל! הוא רוחניק כזה, כמעט מובטל וגר עם ההורים. זה מוריד את המחיר.

הפינה של רננה

ואני לא מטומטמת, ברור לי שאם היינו יוצאים ביחד, אנשים זרים היו מרימים גבה: “הוא דוגמן, היא מעל 100 קילו ועוד עם הפרעת אישיות, מה הוא עושה איתה?”

יותר מזה, אתם יודעים מתי אנשים מרימים גבה? כשאני אומרת להם שאני לא יוצאת עם שמנים. כן כן, לא נמשכת לשמנים, נמשכת לרזים, מה לעשות? אבל הציפייה של החברה ממני היא לשאוף רק לקבוצת השווים. אני כאילו חצופה אם אני אומרת שאני מחפשת גבר חתיך. מבחינתם – קפצתי מעל הפופיק. בקיצור חברים, גם אם החברה נותנת לך תג מחיר נמוך, אתה לא חייב לקבל אותו. קצת ביטחון עצמי ושיקפצו כווווולם.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

זמרת אקדמאית. בלוגרית צבעונית עם חוש צדק וביקורת על החברה. נותנת הצצה אותנטית ומקורית לעולמה כמתמודדת נפש

כתבות אחרונות