נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאנשים עם מוגבלותבקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

אמצעי נגישות חדשים באפל. צילום: באדיבות אפל
אמצעי נגישות חדשים באפל. צילום: באדיבות אפל

חברת אפל הכריזה בשבוע שעבר על תכונות נגישות חדשות שיגיעו בהמשך 2024 למכשירים שלה, כולל מעקב עיניים – אפשרות למשתמשים עם מוגבלויות פיזיות לשלוט באייפד או באייפון באמצעות תנועות עיניהם.

במנגנון החדש לשליטה במכשירי אפל בעזרת העיניים בלבד מוטמעות גם יכולות בינה מלאכותית, והוא יאפשר למשתמשים לנווט בין אלמנטים בתוך אפליקציות, לגשת לפונקציות נוספות כמו הלחצנים הפיזיים שעל המכשיר ולבצע החלקות מחוות אחרות על גבי המסך.

בנוסף, אפל תציע דרך חדשה למשתמשים חירשים או כבדי שמיעה לחוות מוזיקה באמצעות המנוע הרוטט של האייפון. המשמעות היא שקיצורי דרך קוליים יאפשרו למשתמשים לבצע משימות על ידי יצירת צליל מותאם אישית.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


הפיצ’ר החדש, שנקרא Music Haptics, יאפשר למשתמשים חירשים או כבדי שמיעה לחוות מוזיקה באייפון. איך זה עובד? מנוע קטן באייפון יפעיל טקסטורות ורעידות מעודנות לצלילי המוזיקה, ויגרום להם למעשה לחוש רעידות קטנות שעוקבות אחרי המוזיקה. Music Haptics תהיה זמינה עבור מיליוני שירים בקטלוג שירות הסטרימינג של אפל (אפל מיוזיק).

תכונה חדשה נוספת שתצטרף למערכות ההפעלה של אפל תעניק למשתמשים אפשרות לשפר את זיהוי הדיבור עבור אנשים המתקשים בהבעה בעל פה. תכונת ההאזנה לדיבור עושה שימוש בטכניקות של למידת מכונה כדי לזהות את דפוסי המשתמשים ולהבינם טוב יותר.

אמצעי נגישות חדשים באפל. צילום: באדיבות אפל
אמצעי נגישות חדשים באפל. צילום: באדיבות אפל

משתמשים בבינה מלאכותית כדי לשפר נגישות

“לבינה מלאכותית יש פוטנציאל לשפר את זיהוי הדיבור עבור מיליוני אנשים עם קשיים בדיבור, אז אנחנו נרגשים שאפל מביאה את תכונות הנגישות החדשות הללו לצרכנים”, אמר מארק הסגאווה-ג’ונסון מפרויקט נגישות הדיבור במכון בקמן באוניברסיטת אילינוי. “פרויקט נגישות הדיבור תוכנן כדי לעזור לחברות ואוניברסיטאות להפוך את זיהוי הדיבור לחזק ואפקטיבי יותר”, הסביר.

כמו כן, על פי הודעת החברה, תכונות נגישות נוספות יגיעו גם למערכת ההפעלה של משקפי המציאות הרבודה של אפל. “תכונות אלו משלבות את הכוח של החומרה והתוכנה של אפל, תוך ניצול בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לקדם את המחויבות של אפל לעיצוב מוצרים עבור כולם”, נמסר מאפל.

אמצעי נגישות חדשים באפל. צילום: באדיבות אפל
אמצעי נגישות חדשים באפל. צילום: באדיבות אפל

“אנחנו מאמינים עמוקות בכוחה של חדשנות להעשיר חיים”, אמר טים קוק, מנכ”ל אפל. “זו הסיבה שבמשך כמעט 40 שנה אפל דוגלת בעיצוב מכליל על ידי הטמעת נגישות בליבת החומרה והתוכנה שלנו. אנו דוחפים ללא הרף את גבולות הטכנולוגיה, והתכונות החדשות הללו משקפות את המחויבות ארוכת השנים שלנו לספק את החוויה הטובה ביותר לכל המשתמשים שלנו”.

“בכל שנה אנו פורצים דרך חדשה בכל הנוגע לנגישות”, הוסיפה שרה הרלינגר, מנהלת בכירה למדיניות הנגישות של אפל. “התכונות החדשות האלו ישפיעו על חייהם של מגוון רחב של משתמשים, ויספקו דרכים חדשות לתקשר ולשלוט במכשירים שלהם”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות