נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאנשים עם מוגבלויותשוב זה קורה: מאבטחים ירו בטעות בחירש שלא שמע את קריאתם לעצור

שוב זה קורה: מאבטחים ירו בטעות בחירש שלא שמע את קריאתם לעצור

חודשיים וחצי אחרי הרג איאד אל-חאלק, כוח אבטחה במחסום קלנדיה פצע באורח קל-בינוני פלסטיני לקוי שמיעה בן 60

שוב זה קורה: דוברות המשטרה הודיעה לפני כשעה כי מאבטחים אזרחיים במחסום קלנדיה ליד ירושלים ירו הבוקר בפלסטיני לאחר שקראו לו לעצור והוא לא נענה. מבדיקה ראשונית התברר כי ככל הנראה מדובר באדם עם לקות שמיעה.

“הבוקר הבחינו המאבטחים הפועלים במעבר קלנדיה בחשוד שהגיע לכיוון מעבר הרכבים, אזור האסור למעבר הולכי רגל”, נמסר בהודעת מג”ב. “המאבטחים קראו לעברו לעצור מספר פעמים, ומשזה לא קרה ביצעו לעברו נוהל מעצר חשוד, במסגרתו בוצע לעברו ירי, ממנו נפגע בפלג גופו התחתון באורח קל עד בינוני. החשוד, בשנות ה-60 לחייו, פונה לבית החולים שערי צדק. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר ככל הנראה באדם בעל לקות שמיעה ודיבור. כוחות מג”ב שהגיעו לזירה איבטחו אותה וסייעו בפינוי הרפואי”.

אירוע זה מתרחש כחודשיים וחצי לאחר ששוטרי מג”ב ירו למוות באיאד אל-חלאק, צעיר פלסטיני עם אוטיזם ומוגבלות שכלית, במזרח ירושלים, לאחר שחשדו בטעות כי מדובר במחבל. ב-30 במאי היה אל-חלאק בדרכו למרכז תעסוקה במזרח ירושלים. השוטרים, שקיבלו התרעה כי ייתכן שהוא נושא אקדח, קראו לו לעצור ולהזדהות, אך הוא לא הבין את קריאתם, נבהל והחל להימלט. השוטרים דלקו בעקבותיו, מצאו אותו מסתתר בחדר זבל, פתחו באש והרגו אותו.

לאחר המקרה טענה המדריכה שלו ממרכז התעסוקה “אלווין אל קודס” כי זעקה לעבר השוטרים שמדובר באדם נכה, אך הם התעלמו מקריאותיה. במח”ש עדיין חוקרים את האירוע.

מחסום קלנדיה. צילום: מתוך ויקיפדיה

בעקבות האירוע הטראגי, ובחסות נשיא המדינה ראובן ריבלין, הוקמה ועדה מיוחדת בהשתתפות כמה משרדי ממשלה, במטרה למנוע הישנות מקרים של פגיעה באנשים עם מוגבלות בידי כוחות הביטחון. בשבוע שעבר התברר שהמשרד לביטחון פנים בראשות השר אמיר אוחנה והמשטרה אינם משתפים פעולה עם הוועדה ולא מגיעים לישיבותיה.

איאד אל חלאק - צילום: אלווין אל קודס
איאד אל חלאק – צילום: אלווין אל קודס

****** עדכון: דוברות המשטרה הודיעה אחר הצהריים כי המאבטח שירה באדם החירש עוכב לחקירה, וכי המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

עוד בנושא:

כשהמשטרה הופכת לילד האלים של הכיתה

ומי לא בא לוועדה בעקבות הרג הצעיר האוטיסט? המשטרה

אביו של איאד אל חלאק: ״מח״ש משקרים; נתבע את המדינה על הריגתו”

יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות