נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאוטיזםגאווה: כך הפך חייל אוטיסט למצטיין שייטת 13

גאווה: כך הפך חייל אוטיסט למצטיין שייטת 13

רב"ט כ', שמשרת ביחידה המובחרת כמדריך כושר וקרב מגע, קיבל אות הצטיינות מיוחד על שירות משמעותי: "אני מגשים את ייעודי ועושה את מה שאני אוהב״

מצטיין שייטת 13. כ’ (צילום באדיבות “תתקדמו”)

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

כשרב״ט כ׳, שמאובחן על הספקטרום האוטיסטי, התגייס לצה”ל ביולי 2022, ספק אם ידע שרק שנה לאחר מכן הוא יהפוך לחייל האוטיסט הראשון בשייטת 13 שמקבל אות הצטיינות.

הוא התגייס לצבא במסגרת תוכנית ״תתקדמו״, המשלבת צעירים על הרצף האוטיסטי בתפקידים שונים בצה״ל, במטרה לאפשר להם לבצע שירות מלא ומשמעותי. הוגה התוכנית ואחד ממייסדיה הוא סרן אודי הלר, בעצמו אדם על הרצף האוטיסטי.

כ׳ ידע מהרגע הראשון מה הוא רוצה לעשות: לעסוק בתחום שהוא כל כך אוהב – כושר גופני. הספורט תמיד היה קרוב לליבו. מגיל 12 התאמן באומנויות לחימה סיניות. בנוסף, הוא בוגר קורס מדריכי אומנויות לחימה.

בזמן הטירונות הוא היה אחראי על האימונים הגופניים של הפלגה שלו, ולא ויתר לחבריו להכשרה ולצוות באף אימון. עם סיום ההכשרה בחר להמשיך בדרכו של סבו בשירות בחיל הים. הסב לחם בזירת ים סוף בסירות הטורפדו בשנות ה-60 של המאה הקודמת.

תעודת ההצטיינות של כ’

כ׳ שובץ בחיל הים בתור מדריך חדר כושר וקרב מגע בשייטת 13, אחת מהיחידות המובחרות ביותר בצה”ל. לאחרונה זכה להגשים עוד חלום כשקיבל אות הצטיינות מיוחד ממפקד פלגת ההדרכה של היחידה. בימים אלה הוא לוקח חלק בהכנת הלוחמים לקראת אליפות צה”ל המתקרבת ועושה זאת בתשוקה גדולה. “לא היה יכול להיות טוב יותר”, סיפר בהתרגשות לאודי הלר, “אני מגשים את ייעודי ועושה את מה שאני אוהב״.

סרן אודי הלר מקבל פרס על תוכנית “תתקדמו” מהרמטכ”ל לשעבר אביב כוכבי

יחד עם כ’ יש עוד חיילים מתוכנית “תתקדמו” שזכו לקבל תעודות הצטיינות בראש השנה האחרון. ניתן לראות אותם בעמוד האינסטגרם של “תתקדמו”.

עוד בנושא:

למה חשוב להילחם על התוכנית לשילוב אוטיסטים בצה”ל

ארבעה ממצטייני הנשיא הם חיילים עם מוגבלות

גדולים במדים: תלמידי חינוך מיוחד ישתלבו ב”דובדבן”

היסטוריה: 3 חיילים אוטיסטים יוצאים לקורס קצינים

***************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> bit.ly/Shavvim-igul-letova

***************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות