fbpx

הסופרים הכי שווים רוצים להתראיין אצל צמד השדרנים העיוורים הזה

יוכי ברנדס, עמרי אסנהיים וסופרים אחרים כבר התראיינו לפודקאסט "מדברים ספרות". המגישים חיים ואביב כבר בדרך לעונה שנייה וצריכים את עזרתכם

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
חיים פסחוב (ימין) ואביב מלכה - מנחי הפודקאסט. צילום - מתוך סרטון הגיוס
חיים פסחוב (ימין) ואביב מלכה – מנחי הפודקאסט. צילום – מתוך סרטון הגיוס

בפודקאסט “מדברים ספרות” חיים פסחוב (32) ואביב מלכה (34) מראיינים סופרים על ספריהם. הם שוחחו כבר עם מירה מגן על ספרה “וודקה ולחם”, עם יוכי ברנדס על ספרה “אדל”, עם עמרי אסנהיים על “לתפוס רוצח” ועם עוד רבים אחרים.

אחרי שהקליטו 25 פרקים במשך שלוש שנים, הפודקאסט נמצא כעת בעיצומו של קמפיין מימון המונים כדי להפיק עונה שניה, שבה יוקלטו עוד 25 פרקים עם אורחים חדשים. את ההקלטה והעריכה השניים עושים על חשבונם ובהתנדבות, אבל לצורך הפצה ופרסום של העונה הבאה הם מבקשים לגייס 35,000 שקלים באמצעות מימון קהל.

מהלימודים למיקרופון

פסחוב ומלכה חברים כבר עשור וחצי, מאז שהכירו בתוכנית ללימוד חיים עצמאיים לאנשים עיוורים, מטעם “בית חינוך עיוורים”. מאז ועד היום, מעבר לחברות טובה, הם גם חולקים תחומי עניין ותחביבים, שהולידו את הפודקאסט.

את דרכם הרדיופונית החלו לפני כשש שנים בקורס לשדרנות ועריכה מוזיקאלית במכללת B.P.M. בפרויקט הסיום פסחוב ראיין את היוצר אביהו מדינה, זוכה פרס ישראל לשנה זו, ומלכה ראיין את השדרן שמעון פרנס. רפאל מור, חבר משותף של השניים, הציע להם להגיש יחד פודקאסט. כיאה למקצוענים, הם רכשו השכלה בתחום בקורס לעריכת פודקאסטים מטעם הספרייה לעיוורים – שם הם שואלים ספרים להאזנה.

פרויקט הגמר של הקורס, שבמסגרתו ראיינו את הסופר ישי שריד על ספרו “השלישי”, היה יריית הפתיחה לשורת ראיונות עם סופרים רבים. חלקם סופרים צעירים המספרים על ספרי הביכורים שלהם, וחלקם סופרים וותיקים ומוכרים, ביניהם: מיכאל שיינפלד, יובל אלבשן ואמונה אילון.

ביום-יום מלכה עובד כטכנאי סאונד ומורה למחשבים. הוא גם הקים את האולפן הנייד שאיתו הם מגיעים לראיונות ועורכים את התוכנית. פסחוב הוא מרצה על פיוטי המזרח ועל העיוורון, ועובד כמארגן פעילויות ורכז מתנדבים ב”בית חינוך עיוורים”.

בדרך לראיון

למרות ששניהם אנשים עיוורים, פסחוב ומלכה לא עושים מזה עניין, ואף לא משתפים בכך את הסופרים שהם מבקשים לראיין. לדבריהם, הם לא רוצים שהמרואיינים יהיו מוטים ויגיעו לשיחה שלא משיקולים מקצועיים וענייניים. המרואיינים מופתעים לגלות על העיוורון, אבל השיחות תמיד מרתקות ומעניינות בלי קשר לכך.

השניים משקיעים מזמנם, ומגיעים בתחבורה ציבורית לביתם של הסופרים, כדי ליצור אווירה נינוחה ואינטימית שמעניקה רובד מיוחד לשיחה.

הרצאה עד הבית

מי שהציע להם לייצר קמפיין לעונה השנייה הוא הסופר ויוצר הסרטים יניב ברמן, אותו השניים ראיינו על ספר הביכורים שלו “סביבונים”. ברמן אף יצר יחד איתם את סרטון התדמית בהתנדבות.

בין התשורות שמציעים השניים למי שישתתף במימון: פרסומת שישודרו במהלך הפרקים, 3 שעות עריכת סאונד, פגישת ייעוץ לבניה ושיווק של הרצאה, הרצאה על עיוורון ועוד. להשתתפות במימון אפשר להקליק כאן.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

בת אל מור

פרסומאית, אשת תוכן ושיווק ופעילה חברתית (והיא גם לקויית ראייה).

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״